Kuba Potocki

O mnie

kuba-potocki1.jpgJestem członkiem Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL.

Odtwarzaniem DESW zajmuję się na poważnie od jesieni 2009 roku, gdy wraz z Łukaszem Derewieckim założyliśmy grupę treningową FECHTER.

Wcześniej, przez 2 lata trenowaliśmy z Łukaszem bardzo nieregularnie, ucząc się podstaw XV-wiecznej, niemieckiej szkoły szermierki. Posiłkowaliśmy się w tamtym okresie materiałami dostępnymi w sieci (było ich wtedy jak na lekarstwo).

W czerwcu 2011 roku, wspólnie z Łukaszem i Michałem Pajdą założyliśmy bielsko-bialską sekcję SDESW ARMA-PL. W tym czasie, trenując pod okiem Michała, nastąpił mój największy rozwój umejętności, dzięki czemu miałem możliwość zaistnienia na krajowej scenie  DESW, biorąc regularnie udział w zawodach.

Gdy jesienią 2012 roku, podczas Warszawskich Warsztatów Walki „W3” odniosłem kontuzję wykluczającą mnie z czynnego udziału w treningach, jedynym sposobem na przekucie tego pechowego zdarzenia w coś pozytywnego, było przekazanie swej wiedzy i umiejętności szerszemu gronu odbiorców za pośrednictwem Internetu. I w ten oto sposób masz możliwość zapoznania się z moim 7-letnim dorobkiem w odtwarzaniu Dawnych Europejskich Sztuk Walki.

Poniżej, streszczenie okresu od początków SDESW ARMA-PL Bielsko-Biała, do pechowych zawodów W3 2012.

Moja przygoda z DESW tutaj się nie kończy. Po 2 latach rekonwalescencji i rehabilitacji wróciłem do czynnych, pełnokontaktowych treningów.

Chcesz sobie ustawić avatar? Zarejestruj się!

Po rejestracji sprawdź spam swojej poczty. Mail z hasłem mógł do niego trafić.