Miecz

„DESW – Utracone Dziedzictwo” (14.11.2011).

Cofnę się trochę w czasie do listopada 2011 roku, gdy jako młoda sekcja Army intensywnie poszukaliśmy sali do treningów na okres jesienno-zimowy.

Po kilku tygodniach rozmów udało nam się wynegocjować salę gimnastyczną w prywatnym gimnazjum im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej, gdzie w zamian za dawanie wykładów i pokazów mogliśmy z niej korzystać 2 razy w tygodniu.

Wiesz jak to jest z treningami, jeśli trenujesz raz w tygodniu to występuje regres umiejętności. Przy 2. treningach, umiejętności da się utrzymać na stałym poziomie. Progres zaczyna się pojawiać dopiero od 3. treningów tygodniowo (ta zasada nie tyczy się osób początkujących – 1 trening w tygodniu jest lepszy niż ograniczanie się do siedzenia dupie i czytania bloga jak nakurwiać mieczem ;P).

Tak czy inaczej, 3 godziny DESW w tygodniu, na ciepłej i oświetlonej sali, to o wiele lepsza perspektywa niż kiblowanie na parkingu pod latarnią przy -10 stopniach – a i takie treningi się zdarzały (Nasz rekord padł przy temperaturze -13 stopni gdy sparowaliśmy Shinaiami w śniegu po łydki).

Ale do rzeczy. Całość pierwszego wykładu przygotowaliśmy z Michałem Pajdą i Łukaszem Derewieckim w niecałe 3 dni. Wykład miał się zacząć o 10:00 rano, a ja kończyłem sklecać prezentację multimedialną w okolicach 6:00. Godzina rwanego snu, po czym jazda z Łukaszem po Michała i po sprzęt.

W sumie, biorąc pod uwagę partyzancki charakter całego przedsięwzięcia, prelekcja wyszła całkiem fajnie. Na szczęście Michał posiada tak pokaźne zasoby wiedzy i umiejętności, że wystarczyła mu lista tematów, które miał poruszyć i mógł opowiadać o nich bez końca.

Myślę, że jest to doskonały materiał przybliżający zagadnienie Dawnych Europejskich Sztuk Walki komuś, kto pierwszy raz słyszy akronim DESW.

Powiązane wpisy

“DESW — Utracone Dziedzictwo” (20.12.2011). Jeśli nie czytałeś/aś poprzedniego wpisu "DESW - Utracone Dziedzictwo (14.11.2011)", zachęcam do zapoznania się z nim tutaj. Po raz kolejny wrócę do wydarzeń sprzed kilku lat, ale tak już mam, ...
“DESW — Utracone Dziedzictwo” (27.04.2013) Jeśli nie czytałeś/aś poprzednich wpisów z cyklu "DESW - Utracone Dziedzictwo", zachęcam do zapoznania się z nimi tutaj. Śledząc daty, pewnie zdążyłeś/aś zauważyć, że od ostatniego wykładu z cy...

Strony: 1 2

Chcesz sobie ustawić avatar? Zarejestruj się!

Po rejestracji sprawdź spam swojej poczty. Mail z hasłem mógł do niego trafić.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *